Keputusan Kejohanan Badminton Dunia 2022 Bagi Pemain Malaysia

Keputusan Kejohanan Badminton Dunia 2022 Bagi Pemain Malaysia.

Berikut adalah keputusan Kejohanan Badminton Dunia 2022 bagi pemain Malaysia yang berlangsung di Tokyo, Jepun dari 22 hingga 28 Ogos 2022.

Akhir

Beregu Lelaki
Aaron Chia-Soh Wooi Yik vs Mohammad Ahsan-Hendra Setiawan

Separuh Akhir

Beregu Lelaki
Aaron Chia-Soh Wooi Yik beat Rankireddy-Shetty 20-22 21-18 21-16

Suku Akhir

Beregu Lelaki
Aaron Chia-Soh Wooi Yik beat Choi Sol Gyu-Seo Seung Jae 21-18 21-16

Beregu Campuran
Goh Soon Huat-Lai Shevon Jemie lost to Yuta Watanabe-Arisa Higashino 17-21 13-21
Tan Kian Meng-Lai Pei Jing lost to Zheng Si wei-Huang Ya Qiong 9-21 9-21

Pusingan Ketiga

Perseorangan Lelaki
Lee Zii Jia lost to Zhao Jun Peng 19-21 21-11 19-21

Beregu Lelaki
Aaron Chia-Soh Wooi Yik beat Goh Sze Fei-Nur Izzuddin 21-17 21-19

Beregu Wanita
Pearly Tan-Thinaah Muralitharan lost to Nami Matsuyama-Chiharu Shida 16-21 16-21
Vivian Hoo-Lim Chiew Sien lost to Lee So Hee-Shin Seung Chan 13-21 16-21

Beregu Campuran
Goh Soon Huat-Lai Shevon Jemie beat Thom Gicquel-Delphone Delrue 21-16 21-4
Tan Kian Meng-Lai Pei Jing beat Kyohei Yamashita-Naru Shinoya 21-12 21-14

24 Ogos

Perseorangan Lelaki
Lee Zii Jia beat Bernardo Atilano 21-9 21-13

Perseorangan Wanita
Soniia Cheah lost to Chen Yu Fei 17-21 15-21

Beregu Lelaki
Ong Yew Sin-Teo Ee Yi lost to Hee Yong Kai Terry-Loh Kean Hean 20-22 20-22
Aaron Chia-Soh Wooi Yik beat Lu Ching Yao-Yang Po Han 22-20 21-18
Goh Sze Fei-Nur Izzuddin beat Joshua Magee-Paul Reynolds 21-13 21-12
Goh V Shem-Tan Wee Kiong lost to Jeppe Bay-Lasse Molhede 18-21 21-23

Beregu Wanita
Pearly Tan-Thinaah Muralitharan beat Treesa Jolly-Gayatri Gopichand 21-8 21-17
Anna Ching Yik Cheong-Teoh Mei Xing lost to Jeong Na Eun-Kim Hye Jeong 13-21 12-21

Beregu Campuran
Goh Soon Huat-Lai Shevon Jemie beat Gregory Mairs-Jenny Moore 21-13 21-18

23 Ogos

Perseorangan Lelaki
Ng Tze Yong lost to Sitthikom Thammasin 9-21, 21-10, 19-21

Perseorangan Wanita
Kisona Selvaduray lost to Thi Trang Vu 10-21, 17-21
Soniia Cheah beat Putri Kusuma Wardani 21-19 21-18

Beregu Wanita
Low Yeen Yuan-Valeree Siow lost to Treesa Jolly-Gayatri Gopichand 11-21 13-21
Anna Ching Yik Cheong-Teoh Mei Xing beat Stine Kuespret-Emma Moszczynski 21-13 21-15

Beregu Campuran
Tan Kian Meng-Lai Pei Jing beat Misha Zilberman-Svetlana Zilberman 21-6 21-5
Chen Tang Jie-Peck Ten Wei lost to Wang Yi Lyu-Huang Dong Ping 14-21 21-12 11-21

22 Ogos

Perseorangan Lelaki
Ng Tze Yong beat Chico Aura Dwi Wardoyo 21-16 21-10
Lee Zii Jia beat Brice Leverdez 21-9 21-13
Liew Daren lost to Viktor Axelsen 16-21 12-21

Beregu Lelaki
Aaron Chia-Soh Wooi Yik – bye ke pusingan kedua
Teo Ee Yi-Ong Yew Sin – bye ke pusingan kedua
Goh Sze Fei-Nur Izzuddin Rumsani – bye ke pusingan kedua
Goh V Shem-Tan Wee Kiong – bye ke pusingan kedua

Beregu Wanita
Vivian Hoo-Lim Chiew Sien beat Linda Efler-Isabel Lohau 21-17 21-15
Pearly Tan-M. Thinaah – bye ke pusingan kedua

Beregu Campuran
Chen Tang Jie-Peck Yen Wei beat Mathew Fogarty-Isabel Zhong 21-8 19-2 (tarik diri)
Tan Kian Meng-Lai Pei Jing – bye ke pusingan kedua
Goh Soon Huat-Shevon Jemie Lai – bye ke pusingan kedua

Leave a Reply

%d bloggers like this: