Jadual Dan Keputusan Kejohanan Badminton Dunia 2023 Wakil Malaysia

Kejohanan Badminton Dunia 2023

Kejohanan Badminton Dunia 2023 di Denmark.

Berikut adalah jadual dan keputusan Kejohanan Badminton Dunia 2023 yang berlangsung dari 21 hingga 27 Ogos ini. Kejuaraan kali ini diadakan di Copenhagen, Denmark.

Jadual dan Keputusan Kejohanan Badminton Dunia 2023


Suku Akhir (25 Ogos)

Regu Lelaki

  • Aaron Chia / Soh Wooi Yik vs Liu Yu Chen / Ou Xuan Yi

Regu Wanita

  • Pearly Tan / Thinaah Muralitharan vs Zhang Shu Xian / Zheng Yu

Pusingan Ketiga (24 Ogos)

Perseorangan Lelaki

  • Lee Zii Jia vs Anders Antonsen

Regu Lelaki

  • Man Wei Chong / Kai Wun Tee vs Liang Wei Keng / Wang Chang
    16-21, 21-14, 17-21
  • Ong Yew Sin / Teo Ee Yi vs Kim Astrup / Anders Skaarup Rasmussen
    15-21, 10-21
  • Aaron Chia / Soh Wooi Yik vs Lee Yang / Wang Chi Lin
    21-16, 21-18

Regu Wanita

  • Pearly Tan / Thinaah Muralitharan vs Mayu Matsumoto / Wakana Nagahara
    21-14, 22-20

Regu Campuran

  • Goh Soon Huat / Lai Shevon Jemie vs Jiang Zhen Bang / Wei Ya Xin
    16-21, 18-21
  • Chen Tang Jie / Toh Ee Wei vs Thom Gicquel / Delphine Delrue
    20-22, 21-19, 21-12

Pusingan Kedua (22 & 23 Ogos)

Perseorangan Lelaki

  • Ng Tze Yong vs Anders Antonsen
    22-24, 16-21
  • Lee Zii Jia vs Brian Yang
    21-11, 21-16

Perseorangan Wanita

  • Goh Jin Wei vs An Se Young
    12-21, 14-21

Regu Lelaki

  • Aaron Chia / Soh Wooi Yik vs Jeppe Bay / Lasse Molhede
    18-21, 21-14, 21-16
  • Ong Yew Sin / Teo Ee Yi vs Pharanyu Kaosamaang / Worrapol Thongsa-Nga
    21-16, 18-21, 21-12

Regu Wanita

  • Pearly Tan / Thinaah Muralitharan vs Julie Macpherson / Ciara Torrance
    21-15, 21-10
  • Anna Ching Yik Cheong / Teoh Mei Xing vs Kititharakul / Rawinda Prajongjai
    13-21, 11-21
  • Vivian Hoo / Lim Chiew Sien vs Yuki Fukushima / Sayaka Hirota
    11-21, 14-21

Regu Campuran

  • Goh Soon Huat / Lai Shevon Jemie vs Iliyan Stoynov / Hristomira Popovska
    21-11, 21-8
  • Chen Tang Jie / Toh Ee Wei vs Lee Chun / Ng Tsz Yau
  • Tan Kian Meng / Lai Pei Jing vs Supak Jomkoh / Supissara Paewsampran
    15-21, 18-21

Pusingan Pertama (21 & 22 Ogos)

Perseorangan Lelaki

  • Ng Tze Yong vs Zhao Jun Peng
    21-19, 26-24
  • Lee Zii Jia vs Jonatan Christie
    21-13, 21-15

Perseorangan Wanita

  • Goh Jin Wei vs Vivien Sandorhazi
    21-18, 21-15
  • Kisona Selvaduray vs Pai Yu Po
    22-20, 19-21, 13-21

Regu Lelaki

  • Aaron Chia / Soh Wooi Yik (Bye Pusingan Ke-2)
  • Man Wei Chong / Kai Wun Tee vs Lucas Corvee / Ronan Labar
    21-17, 21-18
  • Ong Yew Sin / Teo Ee Yi (Bye Pusingan Ke-2)

Regu Wanita

  • Pearly Tan / Thinaah Muralitharan (Bye Pusingan Ke-2)
  • Anna Ching Yik Cheong / Teoh Mei Xing vs Annie Xu / Kerry Xu
    21-14, 21-18
  • Vivian Hoo / Lim Chiew Sien vs Moa Sjoo / Tilda Sjoo
    21-14, 21-12

Regu Campuran

  • Goh Soon Huat / Lai Shevon Jemie (Bye Pusingan Ke-2)
  • Tan Kian Meng / Lai Pei Jing vs Zayan Shaheed / Fathimath Nabaaha
    21-4, 21-6
  • Chen Tang Jie / Toh Ee Wei (Bye Pusingan Ke-2)

Leave a Reply