Jadual Dan Keputusan Badminton Kaohsiung Masters 2024 Wakil Malaysia

Victor Kaohsiung Masters 2024.

Victor Kaohsiung Masters 2024.

Berikut adalah jadual dan keputusan perlawanan Kejohanan Badminton Kaohsiung Masters 2024 yang berlangsung dari 18 hingga 23 Jun di Kaohsiung, Chinese Taipei. Siri Jelajah Dunia BWF Kaohsiung Masters 2024 ini bertaraf Super 100.

Jadual Dan Keputusan Badminton Kaohsiung Masters 2024 Wakil Malaysia


Akhir (23 Jun)

Perseorangan Lelaki

  • Cheam June Wei vs Chia Hao Lee
    15-21, 12-21

Separuh Akhir (22 Jun)

Perseorangan Lelaki

  • Cheam June Wei vs Cheng Kai
    21-12, 21-17

Regu Lelaki

  • Low Hang Yee / Ng Eng Cheong vs Chang Ko-Chi / Chen Xin Yuan
    18-21, 21-11, 18-21
  • Mohd Azriyn Ayub / Tan Wee Kiong vs Chen Zhi Ray / Lin Yu Chieh
    16-21, 20-22

Suku Akhir (21 Jun)

Perseorangan Lelaki

  • Justin Hoh vs Chia Hao Lee
    18-21, 16-21
  • Cheam June Wei vs Lokesh Reddy Kalagotla
    21-16, 21-19

Regu Lelaki

  • Mohd Azriyn Ayub / Tan Wee Kiong vs Ming Che Lu / Tang Kai Wei
    18-21, 21-14, 21-13
  • Low Hang Yee / Ng Eng Cheong vs Zhi Wei He / Huang Jui Hsuan
    21-16, 21-8

Regu Campuran

  • Wong Tien Ci / Lim Chiew Sien vs Cheng Kai Wen / Liu Chiao Yun
    16-21, 18-21

Pusingan Kedua & Ketiga (20 Jun)

Perseorangan Lelaki

  • Ong Zhen Yi vs Chia Hao Lee
    18-21, 17-21
  • Justin Hoh vs Chi Yu Jen
    21-17, 21-7
  • Cheam June Wei vs Jia Wei Joel
    21-18, 21-16

Regu Lelaki

  • Mohd Azriyn Ayub / Tan Wee Kiong vs Hung Kuei Chun / Lui Chun Wai
    21-15, 21-10
  • Boon Xin Yuan / Goh V Shem vs Low Hang Yee / Ng Eng Cheong
    19-21, 10-21

Regu Wanita

  • Ho Lo Ee / Tan Zhing Yi vs Lin Chih Chun / Teng Chun Hsun
    9-21, 19-21
  • Go Pei Kee / Teoh Mei Xing vs Chang Ching Hui / Yang Ching Tun
    22-24, 21-16, 18-21

Regu Campuran

  • Wong Tien Ci / Lim Chiew Sien vs Wu Hsuan Yi / Yang Chu Yun
    21-16, 21-20

Kelayakan, Pusingan Pertama & Kedua (18 & 19 Jun)

Perseorangan Lelaki

  • (Q1) Liew Wen Jie vs Kavin Thangam Kavin
    14-21, 16-21
  • (Q1) Samuel Lee vs Lei Ci Fu
    21-17, 21-12
  • (Q1) Par Tien Ann vs Cheng Kai
    12-21, 9-21
  • (Q1) Chok Ken Wei vs Nachakorn Pusri
    18-21, 15-21
  • (Q1) Mohamad Hafiz vs Lu Chia Hung
    12-21, 14-21
  • (Q1) Teh Jin Hong vs Kuo Li Chun
    21-13, 17-21, 18-21
  • (Q1) Sie Zi Lok vs Keith Mark Edison
    21-14, 17-21, 21-17
  • (Q2) Samuel Lee vs Cheng Kai
    14-21, 17-21
  • (Q2) Sie Zi Lok vs Lu Wei Hsuan
    21-13, 19-21, 21-18
  • Sie Zi Lok vs Ikhsan Leonardo Imanuel
    14-21, 12-21
  • Cheam June Wei vs Liao Jhuo Fu
    22-20, 21-13
  • Justin Hoh vs Huang Yu
    21-19, 21-10
  • Soong Joo Ven vs Huan Kai Hern
    21-7, 21-16
  • Ong Zhen Yi vs Hemanth M.Gowda
    21-15, 20-22, 21-10
  • Kok Jing Hong vs Lu Chia Hung
    19-21, 21-13, 21-17
  • Chua Kim Sheng vs Korakrit Laotrakul
    14-21, 19-21
  • Eogene Ewe vs Alvi Wijaya Chairullah
    26-24, 24-26, 21-23
  • Soong Joo Ven (Tarik Diri) vs Chi Yu Jen
    10-21, 0-2
  • Ong Zhen Yi vs Kuo Kuan Lin
    21-19, 21-19
  • Kok Jing Hong vs Chia Hao Lee
    16-21, 17-21

Perseorangan Wanita

  • (Q1) Loh Zhi Wei vs Lee Xin Yi Megan
    19-21, 21-14, 17-21
  • Kisona Selvaduray vs Pai Yu Po
    11-21, 18-21

Regu Lelaki

  • (Q1) Ilyeo Arvin Luaran / Neville Baptist vs Chow Hin Long / Deng Chai Fai
    18-21, 16-21
  • (Q1) Lim Tze Jian / Wong Tien Ci vs Chen Ze Ru / Tseng Sheng An
    18-21, 21-18, 21-15
  • (Q2) Lim Tze Jian / Wong Tien Ci vs Huang Kuei Chun / Lui Chun Wai
    21-18, 17-21, 12-21
  • Lwi Zheng Hao / Jimmy Wong vs Chen Cheng Kuan / Chen Sheng Fa
    21-19, 15-21, 13-21
  • Mohd Azriyn Ayub / Tan Wee Kiong vs Chiang Chien Wei / Wu Hsuan Yi
    21-13, 21-19
  • Boon Xin Yuan / Goh V Shem vs Pharanyu Kaosammang / Tanadon Punpanich
    21-15, 12-21, 21-16
  • Low Hang Yee / Ng Eng Cheong vs Muhammad Al Farizi / Nikolaus Joaquin
    21-17, 21-12
  • Lau Yi Sheng / Lee Yi Bo vs Chang Ko-Chi / Chen Xin Yuan
    16-21, 21-11, 14-21
  • Chok Ken Wei / Andy Yew Tung vs Fang Chih Lee / Fang Jen Lee
    13-21, 11-21

Regu Wanita

  • (Q1) Lee Zhi Qing / Sue Xin Tio vs Lee Pin Yi / Liao Jui Chi
    21-18, 21-18
  • (Q1) Ho Lo Ee / Tan Zhing Yi vs Chia Shan Chien / Lee Yu Hua
    21-7, 21-10
  • (Q1) Chan Wee Tse / Chong Jie Yu vs Yan Fei Chen / Liang Ching Sun
    19-21, 16-21
  • (Q2) Lee Zhi Qing / Sue Xin Tio vs Ng Weng Chi / Pui Chi Wa
    21-13, 21-16
  • (Q2) Ho Lo Ee / Tan Zhing Yi vs Hsuan Ni Chen / Chung Chia En
    21-11, 21-11
  • Go Pei Kee / Teoh Mei Xing vs Lin Yu Hao / Wang Yu Qiao
    21-9, 21-13
  • Ho Lo Ee / Tan Zhing Yi vs Yan Fei Chen / Liang Ching Sun
    21-18, 13-21, 21-17
  • Lee Zhi Qing / Sue Xin Tio vs Hu Ling Fang / Jheng Yu Chieh
    18-21, 12-21

Regu Campuran

  • (Q1) Tan Kean Wei / Tan Shen Thing vs Chou Cheng Wei / Jiang Yi Hua
    8-21, 9-21
  • Wong Tien Ci / Lim Chiew Sien vs Ting Yen Chen / Wang Yi Zhen
    21-15, 21-14
  • Wee Yee Hern / Vannee Gobi vs Cheng Kai Wen / Liu Chiao Yun
    22-20, 19-21, 12-21

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *