Jadual Dan Keputusan Badminton Indonesia Masters 2023 Wakil Malaysia

Jadual dan Keputusan Badminton Indonesia Masters 2023 Bagi Wakil Malaysia.

Selepas tamatnya Badminton Terbuka India, siri Jelajah Dunia BWF diteruskan lagi di bumi Indonesia dengan kejohanan Indonesia Masters 2023. Kejohanan yang bertaraf Super 500 ini akan berlangsung dari 24 hingga 29 Januari di Jakarta, Indonesia.

Selepas tewas dipusingan kedua Terbuka India, mampukah Lee Zii Jia menjuarai kejohanan Indonesia Masters ini sekali gus membuang badi kalah dipusingan awal kejohanan.

Berikut adalah jadual dan keputusan Badminton Indonesia Masters 2023 bagi wakil Malaysia.

Separuh Akhir (28 Jan)

Regu Wanita

  • Pearly Tan / Thinaah Muralitharan vs Yuki Fukushima / Sayaka Hirota
  • 14-21, 19-21

Suku Akhir (27 Jan)

Regu Lelaki

  • Aaron Chia / Soh Wooi Yik vs He Ji Ting / Zhou Hao Dong
    17-21, 10-21

Regu Wanita

  • Pearly Tan / Thinaah Muralitharan vs Li Wen Mei / Liu Xuan Xuan
    21-10, 21-12

Regu Campuran

  • Goh Soon Huat / Lai Shevon Jemie vs Thom Gicquel / Delphine Delrue
    16-21, 19-21

Pusingan Kedua (26 Jan)

Perseorangan Lelaki

  • Ng Tze Yong vs Lakshya Sen
    21-19, 8-21, 17-21
  • Lee Zii Jia vs Ng Ka Long Angus
    21-16, 20-22, 13-21

Regu Lelaki

  • Aaron Chia / Soh Wooi Yik vs Liang Wei Keng / Wang Chang
    22-20, 21-13
  • Tan Kian Meng / Tan Wee Kiong vs Keiichiro Matsui / Yoshinori Takeuchi
    17-21, 17-21

Regu Wanita

  • Vivian Hoo / Lim Chiew Sien vs Pearly Tan / Thinaah Muralitharan
    13-21, 16-21

Regu Campuran

  • Goh Soon Huat / Lai Shevon Jemie vs Mathias Thyrri / Amalie Magelund
    21-19, 21-16
  • Tan Kian Meng / Lai Pei Jing vs Jafar Hidayatullah / Aisyah Salsabila
    15-21, 21-7,21-14

Pusingan Pertama & Kelayakan (24-25 Jan)

Perseorangan Lelaki

  • Cheam June Wei vs Koki Watanabe (Kelayakan R1)
    21-19, 7-21, 21-17
  • Cheam June Wei vs Sai Praneeth B (Kelayakan QF)
    21-18, 21-19
  • Cheam June Wei vs Ng Ka Long Angus
    6-21, 15-21
  • Yeoh Seng Zoe vs Kartikey Gulshan Kumar (Kelayakan R1)
    8-21, 14-21
  • Ng Tze Yong vs Hans-Kristian Solberg Vittinghus
    21-7, 21-14
  • Lee Zii Jia vs Lin Chun-Yi
    21-18, 21-17

Perseorangan Wanita

  • Tiada Wakil Dari Malaysia

Regu Lelaki

  • Boon Xin Yuan / Wong Tien Ci vs Dong Adam / Nyl Yakura (Kelayakan)
    21-15, 21-19
  • Aaron Chia / Soh Wooi Yik vs Boon Xin Yuan / Wong Tien Ci
    21-14, 21-9
  • Tan Kiang Meng / Tan Wee Kiong vs Krishna Prasad Garaga / Vishnuvardhan Goud Panjala
    21-17, 21-9

Regu Wanita

  • Vivian Hoo / Lim Chiew Sien vs Lee Chia Hsin / Teng Chun Hsun
    21-18, 21-17
  • Pearly Tan / Thinaah Muralitharan vs Yujia Jin / Wong Jia Ying Cyrstal
    21-8, 21-13

Regu Campuran

  • Goh Soon Huat / Lai Shevon Jemie vs Mathais Christiansen / Alexandra Boje
    21-6, 23-21
  • Tan Kian Meng / Lai Pei Jing vs Jones Ralfy Jansen / Linda Efler
    21-10, 21-10

Leave a Reply

%d bloggers like this: