Jadual Dan Keputusan Badminton Berpasukan Campuran Asia 2023 Wakil Malaysia

Hasil undian peringkat kumpulan Badminton Berpasukan Campuran Asia 2023.

Kejohanan Badminton Berpasukan Campuran Asia 2023 akan membuka tirainya pada 14 hingga 19 Februari ini. Kejohanan yang memasuki edisi ke-3 ini akan berlangsung di Dubai, UAE.

Malaysia yang merupakan pilihan ke-4 kejohanan telah diundi di dalam Kumpulan B bersama dengan India, Kazakhstan dan pasukan tuan rumah UAE.

Berikut adalah jadual dan keputusan Badminton Berpasukan Campuran Asia 2023 untuk wakil Malaysia.


Akhir (19 Feb)

China 3-1 Korea Selatan

Perseorangan Lelaki
Lei Lan Xi
21-16, 21-15
Lee Yun Gyu

Perseorangan Wanita
Gao Fang Jie
21-15, 21-15
Kim Ga Eun

Regu Lelaki
He Ji Ting Zhou / Hao Dong
21-19, 16-21, 17-21
Kim Won Ho Na / Sung Seung

Regu Wanita
Liu Sheng Shu / Tan Ning 
21-11, 21-10
Jeong Na Eun / Lee So Hee

Regu Campuran
Feng Yan Zhe / Huang Dong Ping
vs
Kim Young Hyuk / Lee Yu Lim


Separuh Akhir (18 Feb)

Korea Selatan 3-1 Thailand

China 3-2 India


Suku Akhir (17 Feb)

Malaysia 2-2 China

Perseorangan Lelaki ;
Lee Zii Jia vs Lei Lan Xi
21-16, 22-20

Perseorangan Wanita
Goh Jin Wei vs Gao Fang Jie
21-15, 13-21, 19-21

Regu Lelaki ;
Ong Yew Sin / Teo Ee Yi vs Hi Ji Ting / Zhou Hao Dong
22-24, 18-21

Regu Wanita :
Pearly Tan / M.Thinaah vs Liu Sheng Shu / Tan Ning
21-17, 12-21, 21-19

Regu Campuran ;
Tan Kian Meng / Lai Pei Jing vs Feng Yan Zhe / Huang Dong Ping
15-21, 23-25

Keputusan Lain

India – Hong Kong

Korea Selatan 3-1 Indonesia

Thailand 3-2- Jepun


Peringkat Kumpulan (14-16 Feb)

Hari Pertama (14 Feb)

Malaysia 5-0 UAE

Perseorangan Lelaki ;
Lee Zii Jia vs Bharath Latheesh
21-12, 21-15

Perseorangan Wanita ;
Goh Jin Wei vs Madhumitha Sundarapandian
21-0, 21-7

Regu Lelaki ;
Teo Ee Yi /  Ong Yew Sin vs Dev Ayyappan / Dhiren Ayyappan
21-11, 21-13

Regu Wanita ;
M. Thinaah / Pearly Tan vs Sanika Dhawan Gurav / Taabia Khan
21-9, 21-8

Regu Campuran ;
Tan Kian Meng / Lai Pei Jing vs Dev Vishnu / Aleena Qathun
21-10, 21-9

Keputusan Lain

Kumpulan A :
Korea Selatan 5-0 Singapura
China 5-0 Uzbekistan

Kumpulan B :
India 5-0 Kazakhstan

Kumpulan C :
Indonesia 5-0 Lebanon
Bahrain 5-0 Lebanon
Thailand 5-0 Syria
Indonesia 5-0 Syria

Kumpulan D :
Chinese Taipei 2-3 Hong Kong
Jepun 5-0 Pakistan

Hari Kedua (15 Feb)

Malaysia 5-0 Kazakhstan

Perseorangan Lelaki ;
Leong Jun Hao vs Dmitriy Panarin
21-12, 21-16

Perseorangan Wanita ;
Wong Ling Ching vs Aisha Zhumabek
21-6, 21-13

Regu Lelaki ;
Aaron Chia / Soh Wooi Yik vs Khaitmurat Kulmatov / Artur Niyazov
21-5, 21-17

Regu Wanita ;
Goh Pei Kee / Teoh Mei Xing vs Nargiza Rakhmetullayeva / Kamila Smagulova
21-7, 21-7

Regu Campuran ;
Chen Tan Jie / Toh Ee Wei vs Makhsut Tadzhibullaev / Aisha Zhumabek
21-9, 21-10

Keputusan Lain

Kumpulan A :
China 5-0 Singapura
Korea Selatan 5-0Uzbekistan

Kumpulan B :
India 5-0 UAE

Kumpulan C :
Indonesia 5-0 Bahrain
Thailand 5-0 Lebanon
Thailand 5-0 Bahrain
Syria 5-0 Lebanon

Kumpulan D :
Jepun 4-1 Hong Kong
Chinese Taipei 5-0 Pakistan

Hari Ketiga (16 Feb)

Malaysia 1-4 India

Perseorangan Lelaki ;
Lee Zii Jia vs H.S Prannoy
21-18, 13-21, 23-25

Perseorangan Wanita ;
Wong Ling Ching vs Pusarla V. Sindhu
13-21, 17-21

Regu Lelaki ;
Aaron Chia / Soh Wooi Yik vs Dhruv Kapila / Chirag Shetty
21-16, 21-10

Regu Wanita ;
Pearly Tan / Thinaah.M vs Tress Jolly / Gopichand Pullela
21-23, 15-21

Regu Campuran ;
Chen Tang Jie / Toh Ee Wei vs Ishaan Bhatnagar / Tanisha Crasto
19-21, 21-19, 16-21

Keputusan Lain

Kumpulan A :
China 3-2 Korea Selatan
Singapura 5-0 Uzbekistan

Kumpulan B :
Kazakhstan 3-2 UAE

Kumpulan C :
Indonesia 3-2 Thailand
Bahrain 3-2 Syria

Kumpulan D :
Jepun 3-2 Chinese Taipei
Hong Kong 5-0 Pakistan

1 Response

  1. 14/02/2023

    […] Keputusan penuh Malaysia menentang UAE […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *