Keputusan MotoGP Grand Prix Qatar 2018

AP Photo/Jens Meyer

Berikut adalah keputusan MotoGP Grand Prix Qatar yang berlangsung di Litar Antarabangsa Losail.

Keputusan Moto3

Pos.RiderNationBikeKm/hTime/Gap
1Jorge MARTINSPAHonda151.638’18.207
2Aron CANETSPAHonda151.6+0.023
3Lorenzo DALLA PORTAITAHonda151.2+6.746
4Niccolò ANTONELLIITAHonda151.2+6.791
5Gabriel RODRIGOARGKTM151.2+6.850
6Fabio DI GIANNANTONIOITAHonda151.2+6.916
7Kaito TOBAJPNHonda151.2+6.946
8Ayumu SASAKIJPNHonda151.2+6.998
9Jakub KORNFEILCZEKTM151.2+7.156
10Andrea MIGNOITAKTM151.1+7.699
11Adam NORRODINMALHonda151.1+7.753
12Jaume MASIASPAKTM151.1+8.026
13Kazuki MASAKIJPNKTM151.1+8.829
14Marco BEZZECCHIITAKTM150.2+21.838
15Marcos RAMIREZSPAKTM149.9+26.912
16Dennis FOGGIAITAKTM149.9+26.981
17Tony ARBOLINOITAHonda149.5+33.401
18Nakarin ATIRATPHUVAPATTHAHonda149.5+33.446
19Makar YURCHENKOKAZKTM149.5+33.622

Keputusan Moto2

Pos.RiderNationBikeKm/hTime/Gap
1Francesco BAGNAIAITAKalex160.040’19.802
2Lorenzo BALDASSARRIITAKalex160.0+0.112
3Alex MARQUEZSPAKalex159.7+5.625
4Mattia PASINIITAKalex159.6+6.657
5Miguel OLIVEIRAPORKTM159.4+10.296
6Brad BINDERRSAKTM159.3+10.344
7Marcel SCHROTTERGERKalex159.3+11.419
8Xavi VIERGESPAKalex159.3+11.516
9Luca MARINIITAKalex158.7+20.690
10Jorge NAVARROSPAKalex158.7+20.961
11Joan MIRSPAKalex158.5+23.025
12Remy GARDNERAUSTech 3158.1+30.292
13Hector BARBERASPAKalex158.0+30.299
14Simone CORSIITAKalex158.0+30.732
15Dominique AEGERTERSWIKTM158.0+30.870
16Isaac VIÑALESSPAKalex158.0+31.052
17Danny KENTGBRSpeed Up157.9+31.958
18Bo BENDSNEYDERNEDTech 3157.9+32.382
19Andrea LOCATELLIITAKalex157.7+35.228
20Fabio QUARTARAROFRASpeed Up157.7+35.357
21Tetsuta NAGASHIMAJPNKalex157.7+35.969
22Steven ODENDAALRSANTS157.3+42.545
23Khairul Idham PAWIMALKalex157.2+42.776
24Romano FENATIITAKalex157.1+44.562
25Joe ROBERTSUSANTS156.4+56.077
26Stefano MANZIITASuter156.1+1’01.581
27Jules DANILOFRAKalex156.0+1’01.853
28Zulfahmi KHAIRUDDINMALKalex155.4+1’11.618
29Federico FULIGNIITAKalex154.9+1’20.148
30Eric GRANADOBRASuter154.5+1’26.192

Keputusan MotoGP

Pos.RiderNationBikeKm/hTime/Gap
1Andrea DOVIZIOSOITADucati166.742’34.654
2Marc MARQUEZSPAHonda166.7+0.027
3Valentino ROSSIITAYamaha166.7+0.797
4Cal CRUTCHLOWGBRHonda166.6+2.881
5Danilo PETRUCCIITADucati166.5+3.821
6Maverick VIÑALESSPAYamaha166.5+3.888
7Dani PEDROSASPAHonda166.4+4.621
8Johann ZARCOFRAYamaha166.3+7.112
9Andrea IANNONEITASuzuki165.9+12.957
10Jack MILLERAUSDucati165.8+14.594
11Tito RABATSPADucati165.8+15.181
12Franco MORBIDELLIITAHonda165.7+16.274
13Alvaro BAUTISTASPADucati165.5+19.788
14Hafizh SYAHRINMALYamaha165.4+20.299
15Karel ABRAHAMCZEDucati165.2+23.287
16Thomas LUTHISWIHonda165.2+24.189
17Takaaki NAKAGAMIJPNHonda165.2+24.554
18Bradley SMITHGBRKTM164.7+31.704
19Aleix ESPARGAROSPAAprilia164.5+34.712
20Scott REDDINGGBRAprilia164.3+37.641
21Xavier SIMEONBELDucati163.7+46.706

 

You may also like...

1 Response

  1. 19/03/2018

    […] March 18, Qatar*: Doha/Losail […]

Leave a Reply

%d bloggers like this: